Vajinoplasti İstanbul

  Vajinal estetik operasyonları arasında en sık tercih edilen operasyon olarak bilinen vajinoplasti operasyonuna, cinsel ilişkiden haz alamama ile birlikte estetik kaygı sebebiyle sıkça başvurulmaktadır. İstanbul vajinoplasti operasyonunu, vajinoplasti nedir, vajinoplasti neden yapılır, vajinoplasti nasıl yapılır, vajinoplastinin riskleri nelerdir gibi birçok sorunun yanıtını alabileceğiniz bu içerikte “vajinoplasti ile birlikte hangi ameliyatların yapılabileceğine” dair gerekli bilgileri de bulabileceksiniz.

  Vajinoplasti Nedir?

  Ani kilo kayıpları, yaşın ilerlemesi ve doğum yapılması ile “vajen dokuları” elastikiyetini kaybeder ve dokularda sarkma baş gösterir. Vajen dokularının sarkması ile de “cinsel haz” alımı minimum seviyeye iner. Esneyebilen bir yapıda olan vajinanın; cinsel ilişki yâda doğum öncesindeki formuna tekrar kavuşturulması işlemine vajinoplasti denir. Vajinal estetik operasyonları arasında en sık tercih edilen operasyon olarak bilinen vajinoplasti, cinsel hayata doğrudan olumlu yönde etki etmektedir.

  Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

  Vajinoplasti operasyonu, genel anestezi altında yapılabilen ve hiçbir kesi gerektirmeyen bir operasyondur. İsteğe bağlı olarak da vajinoplasti sırasında anestezi alınabilir. Vajinoplasti operasyonunda, vajinanın arka duvarında yer alan bir kısım kesilerek çıkartılır ve gevşemiş kaslar sıkılaştırılır. 45 dakika kadar sürebilen vajinoplasti ameliyatı ile birlikte istenen diğer “genital estetik operasyonları” da kolaylıkla yapılabilir.

  Vajinoplastinin Riskleri Nelerdir?

  Her operasyonda olduğu kadar vajinoplasti operasyonunda da riskler bulunmaktadır. Kanama, enfeksiyon ve skar ismi verilen sert yaza izi oluşumu; vajinoplasti de nadir görülen komplikasyonlardandır. Ancak, steril ortamda ve uzman doktor öncülüğünde yapılan vajinoplasti operasyonunun riski yok denecek kadar azdır.

  Vajinoplasti sonrasında enfeksiyon kapmamak içinse doktorunuz antibiyotik kullanmanız için size reçete düzenleyecektir. Ayrıca, vajinoplasti sonrasında da vajina hijyenine önem vermek, oluşabilecek komplikasyonları da ortadan kaldıracaktır. Pansumanların düzenli olarak yapılması, cinsel ilişkiden kaçınılması ve vajinal duş yapılmaması gibi kurallara da dikkat edildiği sürece vajinoplasti sonrasında problem yaşanması olağan değildir.

  Vajinoplasti Neden Yapılır?

  • Vajinanın esnemesine bağlı olarak cinsel yaşantıdan alınan haz, belirli bir süre sonra yok olur. Aktif cinsel yaşantısı olan hem kadın hem de erkekler için “geniş bir vajina”, ilişkiden zevk alamamaya ve doğal olarak soğumaya sebep olur. Bu nedenle, vajinoplasti operasyonlarının %90’ı, “cinsel ilişkiden zevk alamama” şikâyeti ile talep edilmektedir.
  • Esnekliğini kaybetmiş ve genişlemekte olan vajinadan ses gelmesi de yine aynı oranda çiftleri, cinsel ilişkiden uzaklaştırabilecek bir durumdur. Vajinoplasti operasyonu ile hem vajinadan gelen seslere hem de genişliğe “kesin çözüm” sağlanabilir.
  • İdrar torbası sarkma (sistosel), idrar kaçırma ve rektosel gibi hastalıkların tedavisi de vajinoplasti operasyonu ile kolaylıkla yapılabilir. Ayrıca, doğum izlerinin kötü bir görünüm yaratmasına da vajinoplasti ameliyatı sırasında çözüm bulunabilir. Perine bölgesinde yer alan bu dikiş izleri “estetik” bir form ile yeniden tasarlanabilir.
  • Vajinal kist gibi çeşitli hastalıklar da vajinanın estetiğini bozmaktadır. Bu nedenle, vajinoplasti ameliyatı sırasında “vajinanın estetiğini bozan” tüm durumlarda çözüme kavuşturulabilir.

  Vajinanın bollaşması, sarkması veya genişlemesi olarak halk arasında sıkça dile getirilen “vajinanın elastikiyetini kaybetmesi” şikâyetinin çözümü, vajinoplasti ile mümkün. Vajinadaki kasları sıkılaştıran vajinoplasti ile vajinadaki bolluk ve genişlik sorunu tamamen ortadan kalkmaktadır. Op. Dr. Öznur Dündar Akın tarafından İstanbul’da yapılan vajinoplasti ameliyatı ile siz de vajinadaki “genişlik yâda bolluk” şikâyetinden kurtulabilir ve eski cinsel yaşantınıza yeniden kavuşabilirsiniz.

  Randevu Alın!
  Bize Ulaşın
  Yol Tarifi