Labioplasti İstanbul

  Labioplasti İstanbul, vajinanın iç dudaklarını görünüm itibariyle yeniden düzenlemek ve bu bölgede meydana gelen sarkık görünümü gidermek amacıyla yapılan genital estetik operasyonudur. Tıp dilinde vulva olarak isimlendirilen dış genital bölgede, iç dudaklar (labia minor), dış dudaklar (labia majör), klitoris, klitoris şapkası ve venüs tepesi gibi bölgeler yer alır. Bu bölgeler ve dokular arasında, vulvanın görünümünü en çok etkileyenler iç dudaklar ve klitoris şapkasıdır. Her iki doku da deri dokusudur, zaman içerisinde genetik veya gelişimsel sebeplerden sarkmaya başlayabilmektedirler. Bu da genital bölgede birey tarafından beğenilmeyen bir görünüme yol açabilmektedir. Labioplasti ameliyatı, iç dudak sarkması olarak bilinen durumun giderilmesi ve vulvanın estetik bütünlüğünün sağlanması amacıyla yapılmaktadır. Yazımızın devamında ‘’Labioplasti ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’İç dudak sarkması ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Labioplasti sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir’’ ve ‘’Labioplasti sonrası cinsel ilişki ne zaman olmalıdır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul labioplasti ameliyatı hakkında merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilir; detaylı bir görüşme için Op. Dr. Öznur Dündar Akın’dan randevu alabilirsiniz.

  Labioplasti Nedir? Labioplasti Ne Demek?

  Labioplasti, iç dudak sarkmasının ortadan kaldırılması amacıyla steril ameliyathane koşullarında gerçekleşen özel bir genital estetik operasyonudur. İç dudak sarkması estetiği olarak da isimlendirilen labioplasti, genellikle hüdoplasti operasyonu ile birlikte yapılmaktadır. Labioplasti ameliyatı, kadınlar tarafından en sık tercih edilen genital estetik operasyonlarından biridir.

  Labioplasti Neden Yapılır?

  Labioplasti ameliyatı sayesinde dar bir kıyafet veya mayo giyildiğinde, vajinal dudaklardaki sarkma sebebiyle oluşan kabarık görünüm giderilebilir. Vulvada iç dudak sarkması sebebiyle oluşan karmaşık görünüm ortadan kaldırılır. Böylece dış genital bölgenin düzenli, çekici ve çok daha genç bir görünüm elde etmesi sağlanır.

  İç Dudak Sarkması Neden Olur?

  İç dudak sarkmasının birincil nedeni genetik yatkınlıktır. Bireyin ergenlik döneminde, iç dudaklar gibi dokular, genetik özellikler çerçevesinde gelişim gösterirler. Bazı kişilerde iç dudak sarkması genetik sebeplerden daha uzun ve sarkık bir yapıya sahip olabilir. Bununla birlikte yaşlanmanın da iç dudak sarkmasının boyutunu arttırabildiği düşünülmektedir.

  İç Dudak Sarkması Nasıl Geçer?

  İç dudak sarkmasının giderilmesi için yapılan tek ve en başarılı uygulama labioplasti ameliyatıdır. Labioplasti ameliyatında, özel cerrahi kesi ve dikiş teknikleriyle sarkmaya uğrayan vajinal dudaklar yeniden düzenlenir. Çevre dokularla uyumlu bir görünüm kazanmaları ve küçültülmeleri sağlanır.

  Labioplasti Ameliyatını Hangi Doktor Yapar?

  Labioplasti ameliyatı, kadın doğum uzmanları veya plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılabilmektedir. Kadın doğum uzmanları, vulva ve çevresinin anatomik yapısı hakkında son derece bilgili ve tecrübelidirler. Bu yüzden pek çok birey, genital estetik operasyonları hakkında bir jinekologdan hizmet almaktadır.

  Labioplasti Ameliyatı Ne Kar Sürer?

  Labioplasti ameliyatı, kişiye özel hazırlanan ameliyat planlamasının kapsamına göre 45 ila 60 dakika içerisinde tamamlanmaktadır.

  Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Labioplasti ameliyatlarında yaygın olarak tercih edilen iki anestezi türü vardır. Bunlardan ilki lokal anestezi, diğeri ise genel anestezidir. Bununla birlikte labioplasti ameliyatları çoğunlukla lokal anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyat sırasında, anestezi uygulamasının başarıyla tamamlanmasının ardından cerrahi işlemlere geçilmektedir. Operasyon sırasında iç dudaklardaki sarkmanın giderilmesi ve iç dudakların küçültülmesi amacıyla; fazla deri dokusunu alınır. İç dudakların geri kalanı, dış genital bölgedeki diğer dokularla uyumlu olacakları şekilde düzenlenirler. Böylece labioplasti ameliyatı başarıyla tamamlanmış olur.

  Labioplasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Labioplasti ameliyatının ardından hastane yatışına gerek yoktur. Birey birkaç saat boyunca özel bir odada misafir edildikten sonra taburcu edilir. İç dudak estetiği sonrası iyileşme sürecinde ilk 7 ila 10 gün çok önemlidir. Hastalar bu sürede düzenli bir şekilde dinlenmeli, kendilerini çok yormamalıdırlar. Bahsi geçen sürede, doktorun izni dahilinde yavaş yavaş günlük yaşama dönülebilir.

  İç Dudak Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Labioplasti ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Ameliyat sonrasında genital bölge son derece hassastır. Yani genital bölgenin sürtünmeye maruz kalmaması gerekir. Bu yüzden bir süre, rahat iç çamaşırları giyilmelidir.
  • İç dudak estetiği sonrası en az 3 hafta boyunca cinsel ilişki önerilmez. Doktorun önerisine ve hastanın iyileşme durumuna göre bu süre 4 hafta da olabilir.
  • Ameliyattan sonraki ilk 7 ila 10 gün boyunca, ameliyat bölgesinin bakımına ve hijyenine son derece önem verilmelidir.
  • Yorucu sporlar, zorlayıcı hareketler veya ağır işler yapılmamalıdır.
  • İlk gün duş alınmamalı, sonrasında ayakta duş alınmalı; 4 hafta boyunca denize, havuza veya kaplıcaya girilmemelidir. Hamam gibi umumi mekanlara gidilmesi de önerilmez. Bu gibi mekanlar, henüz tam iyileşmemiş olan genital bölgenin enfeksiyon kapmasına yol açabilirler.

  İç estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir.

  İstanbul Labioplasti Ameliyatı Fiyatları 2024

  İstanbul labioplasti ameliyatı fiyatları, operasyon kişiye özel olarak planlandığı için değişiklik gösterebilmektedir. İstanbul iç dudak esteği fiyatları hakkında merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilir; detaylı bir görüşme için Op. Dr. Öznur Dündar Akın’dan randevu alabilirsiniz.

  Randevu Alın!
  Bize Ulaşın
  Yol Tarifi