Kızlık Zarı Dikimi İstanbul

  Dünya üzerinde birçok toplumda “kızlık zarı”, bekâretin sembolü olarak görülmektedir. Bu nedenle, “kızlık zarı” konusu, her kadın için oldukça hassas bir konudur. Kızlık zarının yırtılmasından yâda diğer tabirle” bozulmasından” sonra “kızlık zarının” yeniden kanaması için kızlık zarı dikimi İstanbul operasyonu, kişinin isteğine bağlı olarak yapılır. Op. Dr. Öznur Dündar Akın tarafından yapılan kızlık zarı dikimi İstanbul işlemi ile ilgili birçok bilginin yer aldığı bu içerikte; İstanbul kızlık zarı dikimi fiyatları ile ilgili bilgilere de ulaşabileceksiniz.

  Kızlık Zarı Nedir? Kızlık Zarı Kanaması Nasıl Olur?

  Vajenin 1 ila 2 santim iç kısmında yer alan kızlık zarı, farklı yapılarda ve şekillerde olabilir. Rahmi dış etkenlerden koruma görevi olan kızlık zarı, vajen girişini kapatmaz. Kızlık zarıyla ilgili problemlerin çoğu da vajen girişinin ne kadar darlaştığı ile ilgilidir. Zira, kızlık zarı vajeni çok daraltmışsa çok kanama ile karşılaşılırken, vajeni daraltmıyorsa “esnek kızlık” zarı faktörü nedeniyle kanama ile karşılaşılmayabilir. İmperfore ise “tamamen kapalı kızlık zarı” formunu anlatmak için kullanılır. Bu durumda ise “kızlık zarı kanaması” hiçbir şekilde görülmez, kanama için cerrahi müdahale gerekir.

  Kızlık Zarı Bozulması (Yırtılması) Nasıl Olur?

  Kızlık zarı bozulunca kanar mı, kızlık zarı bozulunca acır mı, kızlık zarı kanaması kaç gün sürer gibi birçok soru ile meşgul olan kadınlar, kızlık zarı bozulmasının nasıl olduğu konusunda yanlış bilgilere ulaşabilirler. Bu da, kızlık zarıyla ilgili yanlış bilgilenme sonucunda “gereksiz korkulara ve endişelere” sebebiyet verebilir.

  Kızlık zarının bozulması; vajinanın içerisine sert bir cismin girmesi ile oluşabileceği gibi sert düşmeler sonucunda da oluşabilir. Kızlık zarı kanamasının az yâda çok olması ise kızlık zarının tipine, ilişkinin şiddetine ve stres gibi faktörlere bağlıdır.

  Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır?

  Kızlık zarının bozulduğundan yâda zarar gördüğünden endişe edenler, kadın doğum doktorları tarafından yapılacak kızlık zarı muayenesi ile akıllarındaki soruları giderebilirler. Kızlık zarı muayenesi ise kimi zaman sosyolojik, hukuki ve tıbbi nedenlerle de yapılabilmektedir. Adli vaka söz konusu olduğunda da kızlık zarı muayene prosedürü diğer durumlardaki gibi uygulanır. Yani; “sadece“ gözle incelenerek yapılan kızlık zarı muayenesinde hiçbir cihaz yâda alet kullanılmaz.

  Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

  Toplumsal baskı ve “ret edilme” gibi psikolojik gerekçeler sebebiyle kızlık zarı dikimine sıkça başvurulmaktadır. Kızlık zarı tamiri, kızlık zarı onarımı, kızlık zarı dikimi gibi çeşitli şekillerde adlandırılan Himenoplasti işlemi; iki şekilde yapılır. Kalıcı ve geçici olarak yapılan kızlık zarı dikimi, kişinin isteğine göre yapılır.

  Anestezi yöntemine karar verildikten sonra kalıcı yâda geçici kızlık zarı tamiri çeşidi seçilir ve işlem için randevu verilir. Adet bitiminden birkaç gün sonra yapılabilen kızlık zarı dikiminde günün yâda saatin bir önemi yoktur.

  Himenoplasti işleminden sonra hemen ilişkiye girilecek ise geçici kızlık zarı önerilirken, seneler sonra dahi kanama isteniyorsa kalıcı kızlık zarı dikimi önerilmektedir. Flep yöntemi ile yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi ise ortalama 30 dakika kadar sürmekte ve seneler sonra dahi “ilişki sırasında” kanama meydana gelmektedir. Ancak, kızlık zarı dikimi sonrasında hemen bir “ilişki” yaşanacak ise geçici kızlık zarı dikimi önerilmektedir.

  Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

  İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin diğer şehirlerinde kızlık zarı dikimi fiyatlarında farklılıklar görülmektedir. Bunun temel sebebi ise; kızlık zarının hangi yöntemle dikileceğine, doktora ve elbette hastaneye göre fiyatların değişiklik göstermesidir. Kızlık zarı dikimi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak istiyorsanız bizleri arayabilir, dilerseniz ön görüşme talebinde bulunabilirsiniz.

  Kızlık Zarı Tam Olarak Nerededir?

  Vajina girişinin 1-1,5 santimetre iç kısmında yer alan kızlık zarı, esneyebilen ve oldukça ince bir yapıdır. Anatomik ya da fizyolojik olarak “bilinen” hiçbir işlevi olmayan kızlık zarı, geçmişten günümüze kadar “bekaretin” sembolü görevini görmüştür.

  Küçük dudaklara bağlı olan kızlık zarı, vajinanın hemen girişinde yer alır. Çocukluk çağında daha da “kalın ve sert” olduğu bilinen kızlık zarı, kadınlık hormonları sayesinde değişime uğrar. Östrojen hormonu ile esnek bir yapıya dönüşen kızlık zarı, belirli bir süre içerisinde cinsel ilişkiye girilmesi için uygun bir forma ulaşır.

  Kızlık zarının yapısı, kadından kadına farklılık göstermektedir. Bunun sebebi ise, genetik faktörle birlikte hepimizin farklı anatomik ve fizyolojik yapıya sahip olmamızdır. Bu nedenle, çeşitli tiplerde kızlık zarı bulunur ve farklı özellikler sergilerler.

  Kızlık Zarı Muayenesi (Kızlık Testi) Nedir?

  Kızlık zarı yanı bekaretin yırtılıp yada yırtılmadığını anlamak için yapılan muayeneye kızlık zarı muayenesi yada kızlık testi denir. Vajinanın hemen girişinde ( 1- cm derinde) yer alan ve yaklaşık 2- 2,5 mm inceliğinde olan kızlık zarı, elastiki bir formdadır. İnce damarlarla çevrili olan kızlık zarı, cinsel ilişki yada vajinaya sert bir cisim girmesi sonucunda “kanamaya” başlar. Vajinanın sert bir darbeye maruz kalmasıyla da zarar görebilen kızlık zarının ne derece zarar gördüğü yada tekrar kanama olasılığı ise kızlık zarı muayenesi ile belirlenir.

  Kızlık Zarı Muayenesini (Bekaret Testi)  Kimler Yapar?

  Jinekolojik muayene ile yapılan kızlık zarı testi, jinekologlar yada kadın doğum uzmanları tarafından yapılır. Poliklinikte yapılan kızlık zarı muayenesini, adlı tip hekimleri de yapabilmektedir. Ancak, bu durum sadece “adli vaka” olduğunda geçerlidir.

  Kızlık Zarı Muayenesi Kayıtlara Geçer mi?

  Kızlık zarı muayenesi eğer ki “hastanede” yapılır ise kayıt altına alınır. Ancak; sizin haricinizde 3.tekil kişilere, hiçbir şekilde kızlık zarı muayenesi sonucu bildirilmez, yazılı olarak da verilmez. Kızlık kontrolü ile ilgili resmi belge talep edecekseniz; ilk olarak savcılık veya karakola başvurmalı daha sonra hastane yada adli tıpa giderek kızlık zarı muayenesi olmalısınız.

  Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır? Bekaret Testi Nasıl Yapılır?

  Bekaret testi olarak sıkça duyduğumuz kızlık zarı kontrolünde test değil muayene yapılır. Litotomi pozisyonunda iken her içi iç dudağın “elle” aralanması ile incelenen kızlık zarı, jinekolojik muayene masasında gerçekleştirilir.

  Kızlık zarının görülmediği durumlarda ise “hastanın ıkınması yada öksürmesi” istenebilir. Spekulum ya da diğer jinekolojik muayene aletlerinin kullanılmadığı kızlık zarı muayenesi sonucunda “bekaretin yırtılması” söz konusu dahi olamaz. Çünkü; vajene hiçbir şekilde müdahale edilmemekle birlikte sadece gözlem yapılmaktadır.

  Kızlık Zarı Muayenesi Nerede Yapılır?

  İstanbul’da devlet hastanelerinde, özel hastanelerde yapılabilen kızlık zarı muayenesi; doktorların kliniklerde yada muayenehanelerinde de yapılabilmektedir.

  Kızlık Zarı Muayenesi Ağrılı Bir İşlem Mi?

  Kızlık zarı kontrolü esnasında ağrı duyulması olasılığı yoktur. Bekaret kontrolünde “hiçbir alet” kullanılmadığı için ağrı hissine sebep olabilecek bir faktör yoktur. Jinekolog ya da kadın doğum doktoru “elle” vajina dudaklarınızı aralar ve vajina girişine “ sadece gözle” bakar. Bu nedenle, kızlık zarı muayenesi ağrısı ya da acısı diye bir durum söz konusu olmamaktadır.

  Randevu Alın!
  Bize Ulaşın
  Yol Tarifi