Vajinal Estetik İstanbul

  Kadınların sıkça tercih ettiği vajinal estetik operasyonları, psikolojik ve sosyolojik bağlamda hem kadınları hem de partnerlerini olumlu yönde etkilemektedir. Vajinanın görünümünü ve fonksiyonel sorunları düzeltmek için sıkça yapılan vajinal estetik operasyonları, tıbbi gereklilikler sebebiyle de yapılabilmektedir. İstanbul vajinal estetik doktoru olarak görev yapan Op. Dr. Öznur Dündar Akın; vajinal estetik nedir, vajinal estetik neden yapılır, vajinal estetik nasıl yapılır gibi birçok sorunun yanıtını verdiği bu içerikte “ vajinal estetiğinin riskleri” konusunda da gerekli bilgileri sizlerle paylaşmaktadır.

  Vajinal Estetik Nedir?

  Vajinanın estetik bir görüntüye sahip olması, hem kadın hem de erkekler için oldukça önemlidir. Cinsel hazzı dahi arttırabilen vajinanın görüntüsünde eğer ki bir “pürüz” olursa, bu durumdan hem erkekler hem de kadınlar olumsuz yönde etkilenebilmektedir. Örneğin; karanlıkta cinsel birliktelik yaşama isteği ise kadının vajinasını “estetik” bulmaması ile ilgilidir. Kadının kendi bedenini keşfetmesini ve doğal olarak cinsellikten aldığı hazzı da engelleyen “vajina görünümü”, vajinal estetik operasyonları ile düzeltilebilmektedir.

  Vajinal Estetik Neden Yapılır?

  Vajinal estetik operasyonları, çeşitli sebeplere dayanılarak yapılabilen operasyonlardır. Bu nedenle, vajinal estetik için illa “tıbbi gereklilik” olması koşulu yoktur. Vajina bölgesindeki görünümden rahatsız olan her kadın, isteğe bağlı olarak vajinal estetik operasyonlarını yaptırabilir. Buna ek olarak; idrar kaçırma gibi şikâyetlerin tedavisinde de vajinal estetik gerekebilir.

  Günümüzde birçok kadın, fizyolojik görüntüsünden memnun olmamakta ve vajinal estetiğe sıcak bakmaktadır. Örneğin, hiç cinsel ilişkide bulunmamış bir kadın dahi “vajina dudaklarının” büyük olduğundan şikâyet ederek vajina estetiği için başvuruda bulunabilmektedir. Buna ek olarak, doğum sonrasında genişleyen vajinadan “alınan hazzın” azalması da yine vajinal estetik operasyonlarına olan gereksinimi arttırmaktadır.

  Vajina estetiğinin sıkça tercih edilmesinin sebepleri ise;

  • Konjenital olarak gerçekleşen vajina bozuklukları
  • Cinsel ilişkinin ağrılı olması
  • Vulva kısmındaki deformeler ve büyük dudakların yapısal bozukluğu
  • Rektum ve idrar kesesindeki sarkmalar ve idrar kaçırmanın önlenmesi
  • Vajinada yapılan kesilerin “iyileşmemesi” veya kötü bir görünüme sebep olması
  • Vajinada elaksitiyet kaybı ve cinsel haz yaşayamama
  • Vajinadan ses gelmesi
  • Vajinadaki şekil bozukluklarının düzeltilmesi olarak sayılabilir.

  Vajinal Estetik İstanbul Nasıl Yapılır?

  Günümüzde binlerce kadının başvurduğu vajinal estetik operasyonları, ilerleyen teknoloji ve cerrahi tekniklerin gelişmesi sebebiyle sıkça tercih edilmektedir. Vajina bölgesindeki probleme göre vajinal estetik, cerrahi yöntemlerle yapılabileceği gibi ameliyatsız tekniklerde de yapılabilmektedir. Örneğin; labioplasti, vajinoplasti gibi ameliyatlarda “cerrahi” gereklidir.

  Cerrahiye gerek kalmadan yapılan vajinal estetik operasyonları ise çeşitli cihazlar yardımıyla yapılabilmektedir. Hastalar için oldukça konforlu olan ameliyatsız vajinal estetik operasyonları, ortalama 30 dakika kadar sürmektedir.

  Vajinal estetik için hangi yöntemin uygun olduğuna doktor, dezavantaj ve avantajları değerlendirdikten sonra karar verebilir. Vajinadaki deforme olan kasların yeniden tasarımı için cerrahi işlemler gerekirken, vajina beyazlatma içinse ameliyatsız estetik operasyonlarda kullanılan cihazlar, yeterli olacaktır.

  Vajinal Estetik Operasyonları Nelerdir?

  Vajinal estetik operasyonları; dış görüntüyü düzeltmek başta olmak üzere bazı hastalıkların tedavisinde ve vajinanın fonksiyonel bozukluklarının düzeltilmesinde sıkça kullanılır.

  • Klitoris üzerindeki katlantıları düzeltmek için klitoral hudoplasti
  • Vajinayı yenilemek ve sıkılaştırmak için vajinal rejuvenasyon
  • Büyük dudak küçültme için labia majora dolgusu
  • Orgazm fonksiyonunu sağlamak için “ genital bölge radyofrekans”
  • G noktası büyütme için G spor augmentasyon
  • Kızlık onarımı için himenoplasti
  • Pubis tepesi estetiği için puboplasti
  • Vajina daraltma için vajinoplasti

  Vajinal Estetik Operasyonlarının Riskleri Nelerdir?

  Son yıllarda vajinal estetik operasyonlarına talep, hızla büyüyor. Bu nedenle, genital bölgesinden fonksiyonel yâda estetiksel şikâyetleri olan herkes, vajinal estetik operasyonları hakkında derin bir araştırma içerisine giriyor. Haliyle, vajinal estetik operasyonları riskli mi, vajinal estetik sonrasında komplikasyon gibi birçok konuyu da araştıran kişiler, yanlış bilgilendirilmeden ötürü vajinal estetik operasyonlarından vazgeçiyor. Ancak, vajinal estetik operasyonları sırasında büyük komplikasyonların yaşanması ancak ve ancak “steril” olmayan koşullarda mümkündür. Tam teşekküllü bir hastanede uzman doktor ve ekibi ile yapılabilen bir vajinal estetik operasyonunda risk yok denecek kadar azdır. Vajinal estetik ameliyatınızı yapacak doktorunuz enfeksiyon riskini yok etmek için dahi ameliyat öncesinde ve sonrasında antibiyotik kullanımınızı sağlayacak ve kontrollerinizi düzenli bir şekilde yapacaktır. Bu nedenle, steril olduğuna inanmadığınız hiçbir noktada “vajinal estetik” operasyonlarını yaptırmamalısınız.

  Randevu Alın!
  Bize Ulaşın
  Yol Tarifi