Kızlık Zarı Dikimi İstanbul

Kızlık Zarı Dikimi İstanbul

Kızlık zarı, başta Türkiye olmak üzere birçok toplumda halen” önemini “ yitirmeden koruyabilmektedir. Hiç ilişkiye girmemiş olmayı veya namuslu olunduğunu simgelediğine inanılan kızlık zarının toplumsal baskısı oldukça fazladır. Kızlık zarı tipinin esnek olması ya da hiç olmaması sonucuyla “kızlık zarı kanaması” görülmeyebilir. Bu nedenle, kızlık zarının kanamamasını “namussuz olmaya” ya da” daha önce ilişki yaşanmış olmasına” bağlamak doğru değildir. Zira, vajinaya herhangi bir sert darbe alınması sonucunda dahi “kızlık zarının bozulması yâda zarar görmesi” söz konusu olabilir.

Kızlık Zarı Tam Olarak Nerededir?

Vajina girişinin 1-1,5 santimetre iç kısmında yer alan kızlık zarı, esneyebilen ve oldukça ince bir yapıdır. Anatomik ya da fizyolojik olarak “bilinen” hiçbir işlevi olmayan kızlık zarı, geçmişten günümüze kadar “bekâretin” sembolü görevini görmüştür.

Küçük dudaklara bağlı olan kızlık zarı, vajinanın hemen girişinde yer alır. Çocukluk çağında daha da “kalın ve sert” olduğu bilinen kızlık zarı, kadınlık hormonları sayesinde değişime uğrar. Östrojen hormonu ile esnek bir yapıya dönüşen kızlık zarı, belirli bir süre içerisinde cinsel ilişkiye girilmesi için uygun bir forma ulaşır.

Kızlık zarının yapısı, kadından kadına farklılık göstermektedir. Bunun sebebi ise, genetik faktörle birlikte hepimizin farklı anatomik ve fizyolojik yapıya sahip olmamızdır. Bu nedenle, çeşitli tiplerde kızlık zarı bulunur ve farklı özellikler sergilerler.

İstanbul Kızlık Zarı Dikimi – Op. Dr. Öznur Dündar Akın

Kızlık zarının yırtılması yâda zarar görmesi sonucunda “tekrar kanama” görülmek isteniyorsa “kızlık zarı dikimi” operasyonu gerekmektedir.  Çünkü; kızlık zarı, bozulduğu andan itibaren “bir sonraki ilişkide” kanamayacaktır.

Kızlık zarı dikim operasyonları ise kalıcı ya da geçici olmak üzere iki şekilde gerçekleştirilmektedir. Hasta ve doktorun belirlediği bir günde ya da saatte “kızlık zarı dikimi” yapılabilir. 18+yaş üzerinde olan tüm kadınlar, istekleri doğrultusunda kızlık tamiri işlemini yaptırabilir. Ancak, 18 yaş altında olan kişilerin yasal ebeveynlerin ile birlikte müracaat etmesi gerekmektedir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Evlenmeden ya da cinsel birleşme olmadan “uzun bir süre” önce yapılması önerilen flep yöntemiyle kızlık zarı dikimi, yapay bir kızlık zarının oluşturulması esasına dayanır. Kızlık zarı onarımında kalıcı ve güvenilir bir yöntem olan flep yöntemiyle kızlık zarı dikimi sonrasında kanama “ orijinal kızlık zarına” nazaran daha yüksek bir ihtimale sahip olur.

Geçici kızlık zarı tamiri ise evlenmeden ya da cinsel ilişkiye girilmeden önce yapılan dikime denir. 2-3 gün ya da maksimum 1 hafta sonra dikişler kendiliğinden eriyecek ve “kanama” olasılığı oldukça azalacaktır. Bu nedenle, kızlık zarı dikiminden “hemen sonra” cinsel ilişkiye girilmesi gerekecek ise geçici kızlık zarı dikimi yapılır.

ArabicEnglishRussianTurkish
'WhatsApp' Randevu!
Bize Ulaşın
Yol Tarifi