Genital Estetik Ameliyatları

Genital Estetik Ameliyatları İstanbul

Günümüzde “estetik görünüm”, özellikle kadınlar için oldukça önemlidir. İç ve dış güzelliğe son derece önem veren kadınlar, “daha mutlu” olabileceğine inandığı işlemlerden hiçbir zaman kaçınmamaktadır. Uzun yıllardan beridir dünyada uygulanan çeşitli estetik operasyonlarına en fazla talepte bulunanlar ise yine kadınlardır. Vücut ve yüz estetiğine ek olarak genital estetik, kuşkusuz kadınların en çok tercih ettiği estetik dalıdır. Genital bölgedeki görünüm ve fonksiyon problemlerine, çeşitli çözüm önerileri sağlayan genital estetik operasyonlarının birçoğunda cerrahi işlemleri de sıklıkla görmekteyiz. İstanbul genital estetik alanında hizmet veren Op. Dr. Öznur Dündar Akın’dan genital estetik nedir, genitoplasti hangi durumlara çözüm sağlar, genitoplastinin riskleri nelerdir gibi soruların yanıtlarını bu içerikte bulabilecek ve genitoplastinin psikolojik ve sosyolojik bağlamda kadınlar üzerindeki etkisini de görebileceksiniz.

Genital Estetik (Genitoplasti) Nedir?

Cinsel yaşantıyı olumlu yâda olumsuz yönde etkileyen durumlardan ilki vajen bölgesindeki görünüm iken ikinci durum ise vajinanın fonksiyonlarını yerine getirmesidir. Eğer ki vajina bölgesinde kadını yâda partneri “rahatsız eden” bir görüntü varsa; bu cinsel ilişkiyi doğrudan olumsuz yönde etkileyecektir. Aynı şekilde, “vajen bölgesinde” yaşanan fonksiyonel bozukluklar da cinsel yaşantının kalitesini riske atacaktır. Bu nedenle; gerek görünüm gerekse de fonksiyonel bozuklukların çözüme kavuşturulması için genital estetik operasyonları, en iyi çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

Genital Estetik Operasyonlarının Riskleri Nelerdir?

 • Vajina bölgesi, vücudun diğer kısımlarından daha çok “tehlikeye açık olan “ bölge olarak bilinmektedir. Bu nedenle, genital estetik operasyonları öncesinde herhangi bir problem yaşanmaması adına doktor tarafından “antibiyotik kullanımı” önerilebilir. Zira, sistit gibi durumlar söz konusu olduğunda “genital estetik operasyonları” yapılmayacaktır. Bu nedenle, genital estetik operasyonlarını yaptırmadan önce detaylı bir jinekoloji muayenesinden geçmek son derece önemlidir.
 • Steril ortamda yapılmayan bir genital estetik operasyonundan sonra “enfeksiyon” riski olabileceğini unutmamalı ve güvenmediğiniz hiçbir yerde “genital estetik” operasyonlarını yaptırmamalısınız.
 • Genital estetik operasyonları sırasında yaşanacak komplikasyonları önlemek adına doktorunuza kullandığınız ilaçları, alerjilerinizi ve kronik rahatsızlıklarınızı mutlaka operasyondan önce belirtiniz.

Genital Estetik Operasyonlarını Gerektirecek Durumlar Nelerdir?

Kadınlara sağlık ve estetik açıdan çözüm üreten genital estetik operasyonları, kişiyi hem psikolojik hem de sosyolojik anlamda olumlu yönde etkileyen operasyonlar arasında yer alır. Cinsel hazzın yeniden sağlanmasını sağlayabilen genital estetik operasyonları sayesinde binlerce çift, boşanmaktan vazgeçmektedir. Bu nedenle, cinsel yaşantınızı olumsuz yönde etkileyen her türlü şikâyetin çözümü, genital estetik operasyonları ile mümkündür.

 • Vajenin doğuştan olmadığı durumlarda vajenin oluşturulması
 • Genetik- hormonal rahatsızlıklardan doğan “karışık genital görüntünün” düzenlenmesi
 • İç dudak ve dış dudakta var olan “sarkıklık, şekilsizlik, eşitsizlik” gibi durumların giderilmesi
 • Doğum sonrasında vajinadaki tahribatın düzeltilmesi
 • Yaşa bağlı olarak da gelişen “genişlik, sarkıklık “ şikâyetlerinin çözümlenmesi
 • Genital organların karşı cinse dönüştürülmesi gibi durumlar içinde yapılabilen genital estetik ameliyatları, kişinin isteğine bağlı olarak yapılan ve planlanan ameliyatlardır.

En sık tercih edilen genital estetik ameliyatları ise aşağıdaki detaylıca anlatılmıştır.

Labioplasti

Labium minore olarak adlandırılan iç dudaklarda; sarkıklık, eşitsizlik gibi durumlar söz konusu olduğunda labioplasti ameliyatı yapılabilmektedir. Labium minoredeki şekil bozukluklarının iç çamaşırı seçiminde dahi etkin rol oynadığını varsayarsak; labioplasti ameliyatı ile kişide hem psikolojik hem de sosyolojik bağlamda da “rahatlama” görülecektir. Ayrıca; enfeksiyon, kuruluk ve rahat giyinememe gibi şikayetlere de son veren labioplasti ameliyatı, kadınların sıkça tercih ettiği genital estetik ameliyatları arasında yer almaktadır.

Vajina girişinde yer alan dudakların büyüklüğünü gidermek ve sarkıklık gibi sorunlarına çözüm sağlamak için yapılan labioplasti ameliyatı, ortalama 30 ila 45 dakika kadar sürmektedir.

Vajina Daraltılması

 • Vajinada bolluk
 • İlerleyen yaş
 • Sık doğum yapmak
 • Epizyotomi kesileri
 • Vajina ameliyatları gibi birçok sebep, vajinada genişleme şikâyetini doğurmaktadır.

Vajinadaki kasların gevşemesiyle ilgili olan “cinsel hazzın azalması” şikâyetinin giderilmesinde, genital estetik ameliyatları arasında yer alan vajinoplasti tercih edilir. Vajinal daraltma ameliyatı olarak da bilinen vajinoplasti ameliyatı sayesinde “gevşeyen fazla dokular” çıkartılır ve vajina kasları sıkıştırılır. Böylece, vajinanın daraltılması sağlanmış olur.

Klitoris Estetiği

Küçük dudakların üst tarafında yer alan klitoris, sinir noktalarının birleştiği bölgede bulunur. Cinsel ilişki sırasında alınan haz ile doğrudan ilişkili olan klitoris; genital estetik ameliyatlarında sıkça müdahale edilen bir bölgedir. Zira, vajina dudakları büyük ve klitoris üzerine sarkıyorsa; cinsel ilişkiden haz alınmasını engelleyebilir. Cinsel hazzın daha da arttırılmasını sağlamak amacıyla “klitoris “ üzerindeki “katlantılar, klitoris estetiği sayesinde kolaylıkla alınabilir. Eğer ki klitoris estetiğine büyük dudaklar sebebiyet veriyorsa, klitoris estetiği ile birlikte “labioplasti” ameliyatı da birlikte gerçekleştirilir.

ArabicEnglishRussianTurkish
'WhatsApp' Randevu!
Bize Ulaşın
Yol Tarifi